-->
מהי סײנטולוגיה?
חפש
 דף הבית צור קשר  חדשות חנות ספרים מילון מונחים  קישורים  תפריט ראשי


מבוא
סיינטולוגיה -- הרקע שלה ומקורותיה
עקרונות הסיינטולוגיה ויישומם
שירותי הסיינטולוגיה
שירותי צ,פליין וייעוץ רוחני, ושירותי אתיקה וצדק
יעילותה של סיינטולוגיה
כנסיות של סיינטולוגיה ופעילויותיהן
פעילויות הקהילה
רפורמה חברתית
(WISE) המכון העולמי של סיינטולוגיה לעסקים
פעילויות לשיפור חברתי
הסטטיסטיקות והצמיחה של סיינטולוגיה
שאלות ותשובות בנושא סיינטולוגיה
ל. רון האברד
סימוכין
מילון מונחים

אברציה: סטייה ממחשבה או מהתנהגות רציונליות. משמעותה בעיקרה לטעות, לעשות שגיאות, או ליתר דיוק, להחזיק ברעיונות מקובעים שאינם אמת. המונח אברציה נמצא בשימוש במובנו המדעי. משמעותו סטייה מקו ישר. אם על קו ללכת מא' לב', ואם הוא אברטיבי, הוא ילך מא' לנקודה אחרת כלשהי, לנקודה אחרת כלשהי, לנקודה אחרת כלשהי, לנקודה אחרת כלשהי, לנקודה אחרת כלשהי ולבסוף יגיע לב'. במובנה זה של המילה, משמעותה תהיה אף העדר מצב של ישירות, או לראות במעוקם, כפי שלדוגמה, אדם יראה סוס ויחשוב שזהו פיל. התנהגות אברטיבית תהיה התנהגות מוטעית, או התנהגות שאינה נתמכת על-ידי הגיון. כאשר לאדם יש אנגרמות, הן נוטות להסיט את יכולתו הנורמלית לקלוט בחושיו את האמת, ומביאות להשקפה אברטיבית על מצבים, אשר אזי תגרום לתגובה אברטיבית עליהם. האברציה מנוגדת לשפיות, שתהיה היפוכה. מהמילה הלטינית aberrare לנדוד מ-; בלטינית ab, הלאה מ-, ו-errare, לנדוד.

אדם מדכא: אדם שיש לו אוסף תכונות וגישות מנטליות מובהקות, שגורמות לו לדכא אנשים אחרים בקרבתו. זהו האדם שהתנהגותו מחושבת להיות הרסנית. מכונה גם אישיות אנטי-חברתית. ראה פרק 17.

אהדה: מידת החיבה או האהבה או מחסור בה. זוהי תחושת האהבה או החיבה למשהו או למישהו.

אובייקטיבים: קיצור של תהליכים אובייקטיביים, פעולת אודיטינג אשר עוזרת לאדם להסתכל החוצה או למקם את תשומת לבו החוצה ממנו.

אודיטור: יועץ רוחני או יועץ רוחני בהכשרה בכנסיית הסיינטולוגיה. אודיטור פירושו אדם שמקשיב, מהמילה הלטינית audire שפירושה "לשמוע או להקשיב." אודיטור הוא אדם שעבר הכשרה והינו מוסמך ביישום אודיטינג עם אנשים לשם שיפורם. אודיטור אינו עושה דבר לפרקליר, הוא עובד יחד עם הפרקליר כדי לעזור לפרקליר להביס את המיינד הריאקטיבי שלו. ראה פרק 5.

אודיטינג: מתן ייעוץ של סיינטולוגיה. נלקח מהמילה הלטינית audire שפירושה "לשמוע או להקשיב." אודיטינג הינה מתכונת ייחודית מאוד של ייעוץ אישי אשר עוזר לאדם להתבונן בקיומו העצמי ומשפר את יכולתו לעמת מיהו והיכן הוא נמצא. ראה פרק 5.

אי-מיטר: קיצור של אלקטרו-פסיכומטר, מכשיר שתוכנן במיוחד אשר עוזר לאודיטור ולפרקליר לאתר איזורים של מועקה ומכאוב רוחניים. האי-מיטר הוא כלי דתי וניתן לשימוש רק על-ידי יועצים רוחניים או יועצים רוחניים בהכשרה. הוא אינו מאבחן או מרפא דבר. הוא מודד את המצב המנטלי או את השינוי במצב של אדם, ולכן יש בו תועלת עצומה לאודיטור במתן עזרה לפרקליר לאתר איזורים לטיפול. ראה פרק 5.

אישיות אנטי-חברתית: אדם שיש לו סדרת תכונות וגישות מנטליות מובהקות אשר גורמות לו לדכא אנשים אחרים בקרבתו. זהו האדם שהתנהגותו מחושבת להיות הרסנית. נקרא גם "אדם מדכא". ראה פרק 17.

אמ"ת: מילה המורכבת מהאותיות התחיליות של אהדה, ממשות ותקשורת. ראה פרק 4.

אנגרמה: רישום שנעשה על-ידי המיינד הריאקטיבי כאשר האדם "חסר הכרה". אנגרמה איננה זיכרון – זהו סוג מסויים של תמונת דמות מנטלית שהוא רישום מושלם ומלא, עד לפרט המדוייק האחרון, של כל קליטה חושית שנוכחת ברגע של "חוסר הכרה" מלא או חלקי. ראה פרק 4.

אנ-מוק: להיעשות כלום, להיעלם, לחדול להתקיים.

אססמנט: טכניקת אודיטינג העוזרת לבודד איזורים ספציפיים או נושאים שעליהם יש לפרקליר מטען, כדי שניתן יהיה לעסוק בהם באודיטינג.

אקדמיה: החלק בארגון סיינטולוגיה, שבו מועברים קורסים להכשרת אודיטורים.

הקודם הבא
 

| דף הבית | קישורים | מילון מונחים | חנות ספרים | דואר אלקטרוני | דעתך (סקר) | Scientology |
| Scientology (Italiano) | Scientology (Deutsch) | Scientologie (Français) | Scientology (Español) |
© 2000-2004 Church of Scientology International כל הזכויות שמורות

למידע על סימנים מסחריים